HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Macaulay 
Ottawa, ON
S:       Erin Macaulay
3:       Melissa Gannon
2:       Rebecca Wichers-Schreur
1:       Jessica Armstrong
A:       Kim Gannon
Team: MacDiarmid 
Halifax, NS
S:       Kristen MacDiarmid
3:       Marie Christianson
2:       Liz Woodworth
1:       Julia Williams
A:       Kelly Backman
Team: MacPhee 
Charlottetown, PEI
S:       Robyn MacPhee
3:       Sarah Fullerton
2:       Meaghan Hughes
1:       Michelle McQuaid
A:       
Team: Madonia 
Thornhill, ON
S:       Colleen Madonia
3:       Karri-Lee Grant
2:       Christine Loube
1:       Jane Hooper-Perroud
A:       
Team: McCarville 
Thunder Bay, NONT
S:       Krista McCarville
3:       Kendra Lilly
2:       Ashley Sippala
1:       Sarah Potts
A:       
Team: McMakin 
St. Paul, MN
S:       Christine McMakin
3:       Alyson Deegan
2:       Anna Netteberg
1:       Mairin Barrett
A:       
Team: Mei 
Harbin, CHN
S:       Jie Mei
3:       Ying Cao
2:       Yi Wei Fu
1:       Ying Yang
A:       
Team: Menard 
Winnipeg, MB
S:       Lisa Menard
3:       Lesle Cafferty
2:       Emilie Rafnson
1:       Laurie Macdonell
A:       
Team: Middaugh 
Coldwater, ON
S:       Sherry Middaugh
3:       Jo-Ann Rizzo
2:       Lee Merklinger
1:       Leigh Armstrong
A:       Kimberly Tuck
Team: Miller 
St. John's, NL
S:       Jessica Cunningham
3:       Cindy Miller
2:       Sarah Ford
1:       Noelle Thomas-Kennell
A:       
Team: Moiseeva 
St. Petersburg, RUS
S:       Victoria Moiseeva
3:       Uliana Vasilyeva
2:       Galina Arsenkina
1:       Julia Guzieva
A:       Julia Portunova
Team: Morrissey 
Ottawa, ON
S:       Erin Morrissey
3:       Trish Scharf
2:       Laura LaBonte
1:       Jen Ahde
A:       Kim Brown
Team: Murphy 
Missisauga, ON
S:       Jestyn Murphy
3:       Riley Sandham
2:       Danielle Hudson
1:       Hilary Nuhn
A:       
 
    SCOREBOARD
: Week 6
:
:
:
,
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.