Notice: Undefined variable: eventyear in /var/www/vhosts/curlingzone.com/ontariocurlingtour.com/global.php on line 34
(3: )(2: )(4: )(5: )(6: )(7: 2021) Ontario Curling Tour -- Powered by CurlingZone.com
 
HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2020-21 Teams List
Register Your Team for the 2020-21 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Ainsley 
Toronto, ON
S:       Rob Ainsley
3:       Dave Ellis
2:       Graeme Robson
1:       Darren Karn
A:       
Team: Bedard 
Montreal, QC
S:       Alek Bedard
3:       Louis Quevillon
2:       Emile Asselin
1:       Bradley Lequin
A:       Daniel Bedard
Team: Bellavance 
Boucherville/Val d’or, QC
S:       Sylvain Bellavance
3:       Andre Bellavance
2:       Dan Gilbert
1:       Andre Gagne
A:       
Team: Branconnier 
Sudbury, ON
S:       Samuel Branconnier
3:       Patrik Labrosse
2:       Tyler Smith
1:       Alex Rheaume
A:       Sébastien Whissell
Team: Calwell 
Ottawa, ON
S:       Mac Calwell
3:       Matt Pretty
2:       Kurt Armstrong
1:       Morgan Calwell
A:       Riley Calwell
Team: Champ 
Waterloo, ON
S:       Alex Champ
3:       Charlie Richard
2:       Terry Arnold
1:       Scott Clinton
A:       
Team: Comeau 
Fredericton, NB
S:       Rene Comeau
3:       Adam Freilich
2:       Colton Daly
1:       Ed Moore
A:       
Team: Desjardins 
Saguenay, QC
S:       Robert Desjardins
3:       Francois Gionest
2:       Pierre-Luc Morissette
1:       Marc-Alexandre Dion
A:       
Team: Dobson 
Haliburton , ON
S:       Jacob Dobson
3:       Elias Whittington
2:       Owen Nicholls
1:       Matthew Abrams
A:       
Team: Dropkin 
Chaska, MN
S:       Korey Dropkin
3:       Joe Polo
2:       Mark Fenner
1:       Thomas Howell
A:       Alex Fenson
Team: Dunnam 
Philadelphia, PA
S:       Scott Dunnam
3:       Hunter Clawson
2:       Cody Clouser
1:       Andrew Dunnam
A:       Daniel Dudt
Team: Ferland 
Québec, QC
S:       Martin Ferland
3:       Eric Sylvain
2:       Jean Gagnon
1:       Maurice Cayouette
A:       
Team: Ferris 
Grimsby, ON
S:       Pat Ferris
3:       Ian Dickie
2:       Connor Duhaime
1:       Zack Shurtleff
A:       
Team: Fournier 
Montreal, QC
S:       Michael Fournier
3:       Martin Crete
2:       Felix Asselin
1:       Jean-Francois Trepanier
A:       
Team: Glukhov 
Sochi, RUS
S:       Sergei Glukhov
3:       Dmitry Mironov
2:       Evgeny Klimov
1:       Anton Kalalb
A:       
Team: Gushue 
St. John's, NL
S:       Brad Gushue
3:       Mark Nichols
2:       Brett Gallant
1:       Geoff Walker
A:       
Team: Hess 
Zug, SUI
S:       Jan Hess
3:       Simon Gloor
2:       Yves Stocker
1:       Reto Schoenenberger
A:       
Team: Howard 
Penetanguishene, ON
S:       Glenn Howard
3:       Scott Howard
2:       David Mathers
1:       Tim March
A:       
Team: Jones 
Winnipeg, MB
S:       Jennifer Jones
3:       Kaitlyn Lawes
2:       Jocelyn Peterman
1:       Dawn McEwen
A:       Lisa Weagle
Team: Kean 
Woodstock, ON
S:       Mark Kean
3:       Kevin Flewwelling
2:       Ed Cyr
1:       Sean Harrison
A:       
Team: Lamb 
Dundas, ON
S:       Jacob Lamb
3:       Daniel Vanveghel
2:       Eric Just
1:       Troy Stoner
A:       Justin Chung
Team: Latimer 
Ayr, ON
S:       Shane Latimer
3:       Tyler Stewart
2:       Punit Sthankiya
1:       Brendan Acorn
A:       
Team: MacEwan 
Sudbury, NONT
S:       Sandy MacEwan
3:       Dustin Montpellier
2:       Lee Toner
1:       Luc Ouimet
A:       
Team: McDonald 
Kingston, ON
S:       Scott McDonald
3:       Jonathan Beuk
2:       Wesley Forget
1:       Scott Chadwick
A:       
Team: Moffatt 
Kitchener-Waterloo, ON
S:       Paul Moffatt
3:       Ben Shane
2:       John Gabel
1:       Kyle Forster
A:       
Team: Morozumi 
Karuizawa, JPN
S:       Yusuke Morozumi
3:       Masaki Iwai
2:       Ryotaro Shukuya
1:       Kosuke Morozumi
A:       
Team: Murphy 
Mississauga, ON
S:       Jestyn Murphy
3:       Carly Howard
2:       Stephanie Matheson
1:       Grace Holyoke
A:       
Team: Patterson 
Blenheim, ON
S:       Mark Patterson
3:       Rick Law
2:       Ed DeSchutter
1:       Andrew Willemsma
A:       
Team: Pruliere 
Paisley , ON
S:       Tom Pruliere
3:       Peter Newton
2:       Chris Weisher
1:       Tim Church
A:       Tanner Nathan
Team: Purdy 
Kingston, ON
S:       Owen Purdy
3:       Josh Leung
2:       Nathan Steele
1:       Colin Schnurr
A:       
Team: Reid 
Waterloo, ON
S:       Fraser Reid
3:       Shane Konings
2:       Spencer Nuttall
1:       Tyler Twining
A:       
Team: Roberge 
Lévis, QC
S:       Vincent Roberge
3:       Jean-Michel Arsenault
2:       Jesse Mullen
1:       Julien Tremblay
A:       
Team: Rooney 
Mississauga, ON
S:       Landan Rooney
3:       Steven Rotskas
2:       Samuel Guilbeault
1:       Ben Lobo
A:       
Team: Roy 
Chelsea, QC
S:       Jean-Sebastien Roy
3:       Don Bowser
2:       Dan deWaard
1:       Jasmin Gibeau
A:       
Team: Ruohonen 
Minneapolis, AL
S:       Rich Ruohonen
3:       Andrew Stopera
2:       Colin Hufman
1:       Philip Tilker
A:       Kroy Nernberger
Team: Smith 
St. John's, NL
S:       Greg Smith
3:       Greg Blyde
2:       Braden Zawada
1:       Evan McDonah
A:       
Team: Smith 
Plainfield, ON
S:       Joseph Smith
3:       Bryan Bruneau
2:       Trevor Brewer
1:       Stephen Bruneau
A:       
Team: Steep 
Seaforth, ON
S:       Sam Steep
3:       Adam Vincent
2:       Oliver Campbell
1:       Thomas Ryan
A:       Doug Thomson
Team: Tippin 
Brantford, ON
S:       Brandon Tippin
3:       Dylan Tippin
2:       Chad Allen
1:       Jess Bechard
A:       
Team: Willsey 
Collingwood, ON
S:       John Willsey
3:       Ryan McCrady
2:       Robert Currie
1:       Evan Lilly
A:       Connor Lawes
Team: Wise 
Montreal , QC
S:       Zackary Wise
3:       Michael Solomon
2:       Robert Derry
1:       Tyler Lachance
A:       David Bergeron
Team: Yamaguchi 
Karuizawa, JPN
S:       Tsuyoshi Yamaguchi
3:       Riku Yanagisawa
2:       Satoshi Koizumi
1:       Fukuhiro Ohno
A:       Taisei Kanai
 
    SCOREBOARD
Eastern European Time (EET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.