HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Ackerman 
Moose Jaw, SK
S:       Skylar Ackerman
3:       Madison Johnson
2:       Chantel Hoag
1:       Samantha McLaren
A:       
Team: Adams 
Peterborough, ON
S:       Kristina Adams
3:       Kendra Pierce
2:       Courtney Mabee
1:       Katie McLaughlin
A:       
Team: Ahlstrom 
Ostersund, SWE
S:       Lisa Norrlander
3:       Vilma Ahlstrom
2:       Linda Stenlund
1:       Kajsa Olaisson
A:       
Team: Anderson 
Broomall, PA
S:       Emily Anderson
3:       Kathleen Dubberstein
2:       Libby Brundage
1:       Sherri Schummer
A:       
Team: Anderson 
Hanley, SK
S:       Hanna Anderson
3:       Stephanie Thompson
2:       Kaylin Skinner
1:       Jessica Thompson
A:       
Team: Anderson 
Saskatoon, SK
S:       Sherry Anderson
3:       Patty Hersikorn
2:       Brenda Goertzen
1:       Anita Silvernagle
A:       
Team: Anderson 
Saskatoon, SK
S:       Sherry Anderson
3:       Kourtney Fesser
2:       Krista Fesser
1:       Karlee Korchinski
A:       
Team: Apollonio 
Cortina d'Ampezzo, ITA
S:       Federica Apollonio
3:       Giorgia Apollonio
2:       Stefania Menardi
1:       Claudia Alvera
A:       
Team: Arguin 
Moose Jaw, SK
S:       Lorraine Arguin
3:       Donda-Lee Deis
2:       Shelley Urquhart
1:       Connie Fritzler
A:       
Team: Armit 
Winnipeg, MB
S:       Meghan Armit
3:       Nikki Hawrylyshen
2:       Laura Budowski
1:       Lisa Bartley
A:       Sarah Lund
Team: Armstrong 
Ottawa, ON
S:       Hailey Armstrong
3:       Erica Hopson
2:       Lynsey Longfield
1:       Emma Malfara
A:       
Team: Armstrong 
Fredericton, NB
S:       Jennifer Armstrong
3:       Cathlia Ward
2:       Jillian Babin-Keough
1:       Katie Forward
A:       
Team: Arsenault 
Halifax, NS
S:       Mary-Anne Arsenault
3:       Christina Black
2:       Jenn Baxter
1:       Jennifer Crouse
A:       
Team: Auld 
Toronto, ON
S:       Cathy Auld
3:       Lori Eddy
2:       Katie Cottrill
1:       Jenna Bonner
A:       Karen Rowsell
Team: Auld 
Toronto, ON
S:       Courtney Auld
3:       Cayla Auld
2:       Thea Coburn
1:       Jessica Humphries
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.