Login:    Password:    
 
HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Adams 
Peterborough, ON
S:       Kristina Adams
3:       Kendra Pierce
2:       Courtney Mabee
1:       Katie McLaughlin
A:       
Team: Armstrong 
Ottawa, ON
S:       Hailey Armstrong
3:       Erica Hopson
2:       Lynsey Longfield
1:       Emma Malfara
A:       
Team: Armstrong 
Fredericton, NB
S:       Jennifer Armstrong
3:       Cathlia Ward
2:       Jillian Babin-Keough
1:       Katie Forward
A:       
Team: Arsenault 
Halifax, NS
S:       Mary-Anne Arsenault
3:       Christina Black
2:       Jenn Baxter
1:       Jennifer Crouse
A:       
Team: Auld 
Toronto, ON
S:       Cathy Auld
3:       Lori Eddy
2:       Katie Cottrill
1:       Jenna Bonner
A:       Karen Rowsell
Team: Bear 
St. Paul, MN
S:       Madison Bear
3:       Annmarie Dubberstein
2:       Jenna Burchesky
1:       Allison Howell
A:       
Team: Belisle 
Montreal, QC
S:       Eve Belisle
3:       Lauren Mann
2:       Patricia Hill
1:       Brittany O'Rourke
A:       
Team: Cadorin 
Thornhill, ON
S:       Chrissy Cadorin
3:       Joanne Curtis
2:       Julia Weagle
1:       Sarah Jagger
A:       
Team: Christensen 
Blaine, USA
S:       Cory Christensen
3:       Sarah Anderson
2:       Taylor Anderson
1:       Jenna Haag
A:       
Team: Duncan 
Toronto, ON
S:       Hollie Duncan
3:       Stephanie LeDrew
2:       Cheryl Kreviazuk
1:       Karen Sagle
A:       
Team: Feltscher 
Flims, SUI
S:       Binia Feltscher
3:       Irene Schori
2:       Franziska Kaufmann
1:       Carole Howald
A:       
Team: Flaxey 
Caledon, ON
S:       Allison Flaxey
3:       Clancy Grandy
2:       Lynn Kreviazuk
1:       Morgan Court
A:       
Team: Fleury 
Sudbury, NONT
S:       Tracy Fleury
3:       Jennifer Wylie
2:       Jenna Walsh
1:       Amanda Gates
A:       Crystal Webster
Team: Galusha 
Yellowknife, NT
S:       Kerry Galusha
3:       Sarah Koltun
2:       Megan Koehler
1:       Shona Barbour
A:       
Team: Gim 
Gyeonggi-do, KOR
S:       Un-Chi Gim
3:       Min-Ji Um
2:       Ye-Eun Seol
1:       Yoon-Jung Yeom
A:       Seul-Bee Lee
Team: Harrison 
, ON
S:       Jacqueline Harrison
3:       Janet Murphy
2:       Stephanie Matheson
1:       Melissa Foster
A:       
Team: Hasselborg 
, SWE
S:       Anna Hasselborg
3:       Sara McManus
2:       Agnes Knochenhauer
1:       Sofia Mabergs
A:       
Team: Heggestad 
Oakville, ON
S:       Heather Heggestad
3:       Ginger Van Ymeren
2:       Michelle Smith
1:       Lauren Harrison
A:       
Team: Homan 
Ottawa, ON
S:       Rachel Homan
3:       Emma Miskew
2:       Joanne Courtney
1:       Lisa Weagle
A:       
Team: Howard 
Regina, SK
S:       Ashley Howard
3:       Carly Howard
2:       Kim Schneider
1:       Ashley Williamson
A:       
Team: Inglis 
Toronto, ON
S:       Danielle Inglis
3:       Jessica Corrado
2:       Stephanie Corrado
1:       Cassandra de Groot
A:       
Team: Jentsch 
F�ssen, GER
S:       Daniela Jentsch
3:       Josephine Obermann
2:       Analena Jentsch
1:       Pia-Lisa Schoell
A:       
Team: Kim 
Gyeongido, KOR
S:       Min Ji Kim
3:       Hye Rin Kim
2:       Tae I Yang
1:       Sujin Kim
A:       
Team: Kim 
Gyeongido, KOR
S:       Min Ji Kim
3:       Hye Rin Kim
2:       Tae I Yang
1:       Sujin Kim
A:       
Team: Kubeskova 
Prague, CZE
S:       Anna Kubeskova
3:       Alzbeta Baudysova
2:       Tereza Pliskova
1:       Klara Svatonova
A:       Ezhen Kolchevskaia
Team: Macaulay 
Ottawa, ON
S:       Erin Macaulay
3:       Melissa Gannon
2:       Rebecca Wichers-Schreur
1:       Jessica Armstrong
A:       Kim Gannon
Team: MacDiarmid 
Halifax, NS
S:       Kristen MacDiarmid
3:       Marie Christianson
2:       Liz Woodworth
1:       Julia Williams
A:       Kelly Backman
Team: MacPhee 
Charlottetown, PEI
S:       Robyn MacPhee
3:       Sarah Fullerton
2:       Meaghan Hughes
1:       Michelle McQuaid
A:       
Team: Madonia 
Thornhill, ON
S:       Colleen Madonia
3:       Karri-Lee Grant
2:       Christine Loube
1:       Jane Hooper-Perroud
A:       
Team: McCarville 
Thunder Bay, NONT
S:       Krista McCarville
3:       Kendra Lilly
2:       Ashley Sippala
1:       Sarah Potts
A:       
Team: Middaugh 
Coldwater, ON
S:       Sherry Middaugh
3:       Jo-Ann Rizzo
2:       Lee Merklinger
1:       Leigh Armstrong
A:       Kimberly Tuck
Team: Middaugh 
Coldwater, ON
S:       Sherry Middaugh
3:       Jo-Ann Rizzo
2:       Lee Merklinger
1:       Leigh Armstrong
A:       Kimberly Tuck
Team: Moiseeva 
St. Petersburg, RUS
S:       Victoria Moiseeva
3:       Uliana Vasilyeva
2:       Galina Arsenkina
1:       Julia Guzieva
A:       Julia Portunova
Team: Morrissey 
Ottawa, ON
S:       Erin Morrissey
3:       Trish Scharf
2:       Laura LaBonte
1:       Jen Ahde
A:       Kim Brown
Team: Ogasawara 
Hokkaido, JPN
S:       Ayumi Ogasawara
3:       Sayaka Yoshimura
2:       Kaho Onodera
1:       Anna Ohmiya
A:       
Team: Rhyme 
Blaine, MN
S:       Rebecca Andrew
3:       Kim Rhyme
2:       Katie Rhyme
1:       Amy Harnden
A:       
Team: Robertson 
Winnipeg, MB
S:       Darcy Robertson
3:       Karen Klein
2:       Vanessa Foster
1:       Theresa Cannon
A:       
Team: Sidorova 
Moscow, RUS
S:       Anna Sidorova
3:       Margarita Fomina
2:       Aleksandra Raeva
1:       Nkeiruka Ezekh
A:       Alina Kovaleva
Team: Sinclair 
Blaine, MN
S:       Jamie Sinclair
3:       Alexandra Carlson
2:       Vicky Persinger
1:       Monica Walker
A:       
Team: Thompson 
Kamloops, BC
S:       Karla Thompson
3:       Kristen Recksiedler
2:       Shannon Aleksic
1:       Trysta Vandale
A:       
Team: Tippin 
Woodstock, ON
S:       Julie Tippin
3:       Chantal Duhaime
2:       Rachelle Vink
1:       Tess Bobbie
A:       
Team: Tirinzoni 
Aarau PwC, SUI
S:       Silvana Tirinzoni
3:       Manuela Siegrist
2:       Esther Neuenschwander
1:       Marlene Albrecht
A:       
Team: Varnes 
Winnipeg, MB
S:       Rhonda Varnes
3:       Jenna Loder
2:       Katherine Doerksen
1:       Danielle Robinson
A:       
Team: Varnes 
Winnipeg, MB
S:       Rhonda Varnes
3:       Jenna Loder
2:       Katherine Doerksen
1:       Danielle Robinson
A:       
Team: Wallingford 
Ottawa, ON
S:       Emma Wallingford
3:       Grace Holyoke
2:       Lindsay Dubue
1:       Hannah Wallingford
A:       
Team: Wasylkiw 
Unionville, ON
S:       Katelyn Wasylkiw
3:       Lauren Wasylkiw
2:       Stephanie Thompson
1:       Katrina Collins
A:       
Team: Waye 
Toronto, ON
S:       Ashley Waye
3:       Courtney de Winter
2:       Christina Walters
1:       Trisha Halchuk
A:       
Team: Wrana 
Sundbyberg , SWE
S:       Isabella Wrana
3:       Jennie Wahlin
2:       Almida de Val
1:       Fanny Sjoberg
A:       
 
    SCOREBOARD
Ontario Curling Tour: Week 34
M: Black Swamp Cash Spiel
M: Black Swamp Cash Spiel
Bowling Green, OH
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

Ontario Curling
Banana Belt Bonspiel 2017
Ontario Curling
OCA not giving out Banners
Ontario Curling
Curling Scholarship
Ontario Curling
curlnoca womens
Ontario Curling
Youth Bonspiels
Ontario Curling
Entries
Ontario Curling
Ontario Tankard & Scotties Entries
Ontario Curling
PGA tour
Ontario Curling
Chinguacousy Mixed Doubles Bonspiel
Ontario Curling
What's the update on Wayne Middaugh Craig Savill?

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2009, CurlingZone, all rights reserved.