HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Hackner 
Thunder Bay, ON
S:       Al Hackner
3:       Trevor Bonot
2:       Jamie Childs
1:       Gary Champagne
A:       
Team: Hadden 
Gull Lake CC
S:       Reagan Hadden
3:       Braden Ruetz
2:       Taylor Dutton
1:       Nolan Waker
A:       
Team: Hagloef 
Borlange, SWE
S:       Mats Jakobsson
3:       Marcus Hagloef
2:       Anders Karlsson
1:       Peter Nises
A:       Jonas Jansson
Team: Hahn 
Ottawa, ON
S:       Ryan Hahn
3:       Thomas Ryan
2:       Jeremy Taylor
1:       Riley Griffith
A:       
Team: Haight 
Granite CC
S:       Brad Haight
3:       Trevor Loreth
2:       Ryan Lowdon
1:       Brett Cawson
A:       Dan Bryson
Team: Hall 
Kitchener-Waterloo, ON
S:       Matthew Hall
3:       Jeff Wanless
2:       Joey Hart
1:       David Hart
A:       
Team: Hamilton 
Taber, AB
S:       Allyson Hamilton
3:       Mikayla Boorse
2:       Hailey Rempel
1:       Holly Hamilton
A:       
Team: Hamilton 
Fort Rouge CC
S:       Troy Hamilton
3:       Dean Steski
2:       Doug Kok
1:       Thomas Small
A:       
Team: Hammond 
Minneapolis, MN
S:       Todd Hammond
3:       Jason Czeskleba
2:       Shawn Banyai
1:       Erik Quistgard
A:       
Team: Hanni 
Mission Granite CC
S:       Steve Hanni
3:       Brent Masuch
2:       Rob St. Jean
1:       Rob Carmichael
A:       
Team: Hare 
Dumfries, SCO
S:       Fraser Hare
3:       Jay McWilliam
2:       Ian Kirkpatrick
1:       Scott Hamilton
A:       
Team: Harley 
Fort Wayne, IN
S:       Ian Harley
3:       John Sherman
2:       Jeff Bockelman
1:       Justin Neff
A:       
Team: Harmjanz 
Dumfries, SCO
S:       Nevin Harmjanz
3:       Lewis Welsh
2:       Finlay Kennedy
1:       Jay Maxwell
A:       
Team: Harris 
Charlottetown CC
S:       Tyler Harris
3:       Tyler MacKenzie
2:       Sam Ramsay
1:       Sean Clarey
A:       
Team: Harsch 
Hamberg, GER
S:       Klaudius Harsch
3:       Sixten Totzek
2:       Joshua Sutor
1:       Jan-Lucia Haag
A:       
Team: Hart 
Airdrie, AB
S:       Neil Hart
3:       Darren Grierson
2:       Albert Gerdung
1:       Jeff Bodin
A:       
Team: Hartung 
Langenburg, SK
S:       Jeff Hartung
3:       Jason Krupski
2:       Mat Ring
1:       Brandon Leippi
A:       
Team: Harty 
Calgary, AB
S:       Jeremy Harty
3:       Kyler Kleibrink
2:       Joel Berger
1:       Gregg Hamilton
A:       
Team: Harvey 
Remax Centre
S:       Paul Harvey
3:       Steve Bragg
2:       Andrew Manuel
1:       Mike Day
A:       
Team: Hay 
Winnipeg, MB
S:       Jamie Hay
3:       Barry Campbell
2:       Jim Shutura
1:       Terry Asseltine
A:       
Team: Heggestad 
Stroud, ON
S:       Cory Heggestad
3:       Andrew Thompson
2:       Kelly Schuh
1:       James Freeman
A:       
Team: Heidt 
Kerrobert, SK
S:       Brad Heidt
3:       Mark Lang
2:       Glen Heitt
1:       Dan Ormsby
A:       
Team: Heidt 
Kerrobert, SK
S:       Drew Heidt
3:       Brock Virtue
2:       Mitch Heidt
1:       Jesse St. John
A:       
Team: Heidt 
Saskatoon, SK
S:       Kody Hartung
3:       Josh Heidt
2:       Tyler Hartung
1:       Kelly Knapp
A:       
Team: Heinimann 
Bern, SUI
S:       Christian Heinimann
3:       Gregory Mueggler
2:       Linus Imfield
1:       Noe Traub
A:       Jan Hiltensperger
Team: Hemmings 
Sorel-Tracy, QC
S:       Guy Hemmings
3:       Simon Benoit
2:       Mathieu Beaufort
1:       Maxime Benoit
A:       Martin Trepanier
Team: Henderson 
Victoria CC
S:       Alex Horvath
3:       Paul Henderson
2:       Ryan Cassidy
1:       Timothy Henderson
A:       Cody Hall
Team: Henry 
Prince Albert Golf and CC
S:       Jordan Henry
3:       Jody Ritthaler
2:       Nicholas Hayduk
1:       Kevin Lysak
A:       
Team: Hermansson 
Ostersund, SWE
S:       Emil Markusson
3:       Emil Hermansson
2:       Daniel Berggren
1:       Ivar Veszelei
A:       
Team: Hershmiller 
Yorkton, SK
S:       Aron Hershmiller
3:       Brett Haas
2:       Nolan Johnson
1:       Aaron Haas
A:       
Team: Hess 
Zug, SUI
S:       Jan Hess
3:       Simon Gloor
2:       Simon Hoehn
1:       Reto Schoenenberger
A:       
Team: Hess 
Zug, SUI
S:       Yves Hess
3:       Rainer Kobler
2:       Michael Mueller
1:       Fabian Schmid
A:       Kevin Wunderlin
Team: Hill 
Ormstown CC
S:       Scott Hill
3:       Shane McRae
2:       Shawn Blair
1:       Derek Lockwood
A:       
Team: Hilton 
Halifax, NS
S:       Nick Hilton
3:       Richard Barker
2:       Albert Whitaker
1:       Charles MacIsaac
A:       
Team: Hodek 
Fargo , ND
S:       Timothy Hodek
3:       Skyler Slusar
2:       John Lindgren
1:       Ethan Sampson
A:       
Team: Holdaway 
Montreal, QC
S:       Steve Holdaway
3:       Matthew Mitchell
2:       Stewart Yaxley
1:       Zackary Wise
A:       
Team: Holm 
Watrous, SK
S:       Lionel Holm
3:       Ward Payton
2:       Lyndon Holm
1:       Doug Maffin
A:       
Team: Holmstead 
Val d'Or, QC
S:       Glen Holmstead
3:       Mathieu Gravel
2:       Vincent Raymond
1:       Isabelle Brochu
A:       
Team: Homan 
Baie d'Urfe, QC
S:       Mark Homan
3:       Frederic Lawton
2:       Colton Daly
1:       Gary Findley
A:       
Team: Horgan 
Sudbury, NONT
S:       Tanner Horgan
3:       Jacob Horgan
2:       Nicholas Bissonnette
1:       Maxime Blais
A:       
Team: Horsman 
Phoenix, AZ
S:       Darryl Horsman
3:       Sean Stevinson
2:       Phil Moir
1:       Eric Kowal
A:       
Team: Howard 
Islington, ON
S:       Glenn Howard
3:       Richard Hart
2:       David Mathers
1:       Scott Howard
A:       
Team: Hozjan 
Charlotte, NC
S:       Jeremy Hozjan
3:       Brady Gould
2:       Frank Mogavero
1:       Patrick McKee
A:       
Team: Hritzuk 
Nutana CC
S:       Eugene Hritzuk
3:       Colin Coben
2:       Verne Anderson
1:       Daryl Eddingfield
A:       
Team: Huber 
Vermilion , AB
S:       Colin Huber
3:       Brent Gould
2:       Evan Risling
1:       Dustin Lavigne
A:       Ed Ehle
Team: Hudson 
Deer Lodge CC
S:       Lyall Hudson
3:       Brent Braemer
2:       Keith Marshall
1:       Mike Marshall
A:       
Team: Hudy 
Yellowknife CC
S:       Glen Hudy
3:       Brian Kelln
2:       Franz Dziuba
1:       Richard Klakowich
A:       
Team: Hunt 
Winnipeg, MB
S:       Andrew Hunt
3:       Dillon Bednarek
2:       Mitch Einarson
1:       Jeff MacMillan
A:       
Team: Hutchings 
Morinville, AB
S:       Mike Hutchings
3:       Roland Robinson
2:       Brian McPherson
1:       Travis Cooper
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.