Notice: Undefined variable: eventyear in /var/www/vhosts/curlingzone.com/ontariocurlingtour.com/global.php on line 34
(3: )(2: )(4: )(5: )(6: )(7: 2020) International Mixed Doubles Trophy Aarau -- Ontario Curling Tour
 
HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      International Mixed Doubles Trophy Aarau
    Feb 8 - 10, 2019 | Aarau, Switzerland -- Purse: 7,000 CHF
 
  Home News Teams Draw PlayoffsScores Statistics Contact Admin  
 
Group A
Perret/Rios
Glarus, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Komarova/Goryachev
Moscow, RUS
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Heldin/Lindstroem
Uppsala, SWE
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stirling/Kingan
Dumfries , SCO
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Blumberga/Gulbis
Riga, LAT
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szeliga-Frynia/Frynia
Lodz, POL
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group B
Biktimirova/Gadzhikhanov
Moscow, RUS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Garcia/Garcia
Vitoria-Gasteiz, ESP
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Aitken/Andrews
Stirling, SCO
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Neuhaus/Gubler
Bern, SUI
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Gribi/Gribi
Biel, SUI
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kashiwagi/Kashiwagi
Karuizawa, JPN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Group C
Fowler/Fowler
London, ENG
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szekeres/Nagy
Budapest, HUN
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paulova/Paul
Prague, CZE
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rupp/Wunderlin
Zug, SUI
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morand/Borini
Megeve, FRA
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Feb 8, 19 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Heldin/Lindstroem Blumberga/Gulbis 3-9    Final (6)
B Komarova/Goryachev Perret/Rios 7-8    Final (8)
C Szeliga-Frynia/Frynia Stirling/Kingan 7-11    Final (8)
D Morand/Borini Fowler/Fowler 2-12    Final (6)
Fri, Feb 8, 19 10:45 AM
Sheet Team Team Score    End
A Gribi/Gribi Biktimirova/Gadzhikhanov 6-8    Final (7)
B Garcia/Garcia Neuhaus/Gubler 11-1    Final (6)
C Moskaleva/Eremin Paulova/Paul 7-6    Final (7)
D Szekeres/Nagy Rupp/Wunderlin 8-3    Final (7)
Fri, Feb 8, 19 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Kashiwagi/Kashiwagi Aitken/Andrews 6-8    Final (EE)
B Szeliga-Frynia/Frynia Heldin/Lindstroem 6-8    Final (8)
C Perret/Rios Blumberga/Gulbis 9-4    Final (7)
D Stirling/Kingan Komarova/Goryachev 7-9    Final (8)
Fri, Feb 8, 19 04:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rupp/Wunderlin Moskaleva/Eremin 6-7    Final (8)
B Kashiwagi/Kashiwagi Gribi/Gribi 7-8    7th
C Aitken/Andrews Garcia/Garcia 5-6    Final (8)
D Neuhaus/Gubler Biktimirova/Gadzhikhanov 2-11    Final (EE)
Fri, Feb 8, 19 06:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Szekeres/Nagy Morand/Borini 7-3    Final (7)
B Stirling/Kingan Heldin/Lindstroem 6-7    Final (8)
C Blumberga/Gulbis Komarova/Goryachev 4-7    Final (7)
D Paulova/Paul Fowler/Fowler 6-9    Final (8)
Fri, Feb 8, 19 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Neuhaus/Gubler Kashiwagi/Kashiwagi 10-3    Final (7)
B Biktimirova/Gadzhikhanov Garcia/Garcia 8-7    Final (8)
C Gribi/Gribi Aitken/Andrews 7-6    Final (8)
D Szeliga-Frynia/Frynia Perret/Rios 2-9    Final (6)
Sat, Feb 9, 19 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Heldin/Lindstroem Komarova/Goryachev 5-9    Final (7)
B Fowler/Fowler Moskaleva/Eremin 7-4    Final (7)
C Rupp/Wunderlin Morand/Borini 10-6    Final (8)
D Szekeres/Nagy Paulova/Paul 7-5    Final (8)
Sat, Feb 9, 19 10:45 AM
Sheet Team Team Score    End
A Garcia/Garcia Gribi/Gribi 13-2    Final (6)
B Blumberga/Gulbis Szeliga-Frynia/Frynia 2-7    Final (7)
C Neuhaus/Gubler Aitken/Andrews 0-12    Final (6)
D Biktimirova/Gadzhikhanov Kashiwagi/Kashiwagi 9-5    Final (8)
Sat, Feb 9, 19 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Stirling/Kingan Perret/Rios 7-8    Final (EE)
C Fowler/Fowler Szekeres/Nagy 5-3    Final (8)
D Moskaleva/Eremin Morand/Borini 11-4    Final (6)
B Paulova/Paul Rupp/Wunderlin 6-5    Final (EE)
Sat, Feb 9, 19 04:15 PM
Sheet Team Team Score    End
C Garcia/Garcia Kashiwagi/Kashiwagi 12-2    Final (6)
D Gribi/Gribi Neuhaus/Gubler 4-9    Final (7)
A Aitken/Andrews Biktimirova/Gadzhikhanov 6-7    Final (8)
Sat, Feb 9, 19 06:45 PM
Sheet Team Team Score    End
B Moskaleva/Eremin Szekeres/Nagy 7-8    Final (8)
C Perret/Rios Heldin/Lindstroem 7-5    Final (8)
D Komarova/Goryachev Szeliga-Frynia/Frynia 9-1    Final (6)
Sat, Feb 9, 19 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
B Morand/Borini Paulova/Paul 4-6    Final (8)
C Fowler/Fowler Rupp/Wunderlin 7-3    Final (8)
D Blumberga/Gulbis Stirling/Kingan 2-8    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

 
    SCOREBOARD
: Week 13
W: Canad Inns Women's Classic
M: Medicine Hat Charity Classic
M: Curling Masters Champery
W: Medicine Hat Charity Classic
M: Steele Cup Cash
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Estevan SCT
W: Steele Cup Cash
J: EJCT Oslo Junior Men
J: Rick Cotter Memorial Junior Mens Classic
J: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
J: Heather MJCT Bonspiel
J: Heather MJCT U15 Bonspiel
J: Brampton U21 Junior Mens Cashspiel
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
J: EJCT Oslo Junior Women
J: Rick Cotter Memorial Junior Womens Classic
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
J: Brampton U21 Junior Womens Cashspiel
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
J: Heather MJCT Bonspiel
D: WCT Austrian Mixed Doubles Cup
D: GOLDLINE Amos Mixed Doubles
C: Stirling Wheelchair Curling International
Default (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
    SCOREBOARD
: Week 13
W: Canad Inns Women's Classic
M: Medicine Hat Charity Classic
M: Curling Masters Champery
W: Medicine Hat Charity Classic
M: Steele Cup Cash
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Estevan SCT
W: Steele Cup Cash
J: EJCT Oslo Junior Men
J: Rick Cotter Memorial Junior Mens Classic
J: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
J: Heather MJCT Bonspiel
J: Heather MJCT U15 Bonspiel
J: Brampton U21 Junior Mens Cashspiel
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
J: EJCT Oslo Junior Women
J: Rick Cotter Memorial Junior Womens Classic
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
J: Brampton U21 Junior Womens Cashspiel
J: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
J: Heather MJCT Bonspiel
D: WCT Austrian Mixed Doubles Cup
D: GOLDLINE Amos Mixed Doubles
C: Stirling Wheelchair Curling International
Default (ET)
 
    CHAMPIONS
 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.