HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Jackson 
Milford, MI
S:       Bret Jackson
3:       Dave Urbiel
2:       Josh Lopez
1:       Mark Wojda
A:       
Team: Jackson 
Victoria, BC
S:       Glen Jackson
3:       Andrew Komlodi
2:       Corey Chester
1:       Joel Cave
A:       
Team: Jacobs 
Sault Ste Marie, ON
S:       Brad Jacobs
3:       Ryan Fry
2:       E.J. Harnden
1:       Ryan Harnden
A:       
Team: Jacobson 
Saskatoon, SK
S:       Jason Jacobson
3:       Jake Hersikorn
2:       Quinn Hersikorn
1:       Nicklas Neufeld
A:       
Team: Jacques 
Edmonton, AB
S:       Ryan Jacques
3:       Dustin Mikush
2:       Gabriel Dyck
1:       Michael Henricks
A:       
Team: Jamieson 
Dumfries, SCO
S:       Willie Jamieson
3:       Tom Pendreigh
2:       Graeme Adam
1:       Jean Lesperance
A:       
Team: Janz 
Baldur CC
S:       Garry Janz
3:       Grant Shewfelt
2:       Rob Van Deynze
1:       Scott Crayston
A:       Mike Johnson
Team: Jasiecki 
Sopot, POL
S:       Borys Jasiecki
3:       Krzyszstof Domin
2:       Damien Cebula
1:       Bartosz Lobaza
A:       Konrad Stych
Team: Joanisse 
Maple Ridge, BC
S:       Dean Joanisse
3:       Paul Cseke
2:       Jay Wakefield
1:       John Cullen
A:       
Team: Johnson 
Calgary, AB
S:       Rob Johnson
3:       Steve Thomas
2:       Rob Heenskerk
1:       Dan Bubola
A:       
Team: Johnston 
Thunder Bay, NONT
S:       Dylan Johnston
3:       Mike Badiuk
2:       Cody Johnston
1:       Travis Showalter
A:       
Team: Johnston 
Toronto, ON
S:       Josh Johnston
3:       Steve Grant
2:       Norm Grant
1:       James Grant
A:       
Team: Jones 
Moncton, NB
S:       Scott Jones
3:       Jamie Brannen
2:       Brian King
1:       Robert Daley
A:       
Team: Jones 
Lindsay, ON
S:       Tyler Jones
3:       John Bolton
2:       Terry Jenkins
1:       Dave Farr
A:       Shawn Amyotte
Team: Julius 
Sundbyberg, SWE
S:       Fredrik Julius
3:       Jordan Wahlin
2:       Johan Bergman
1:       Martin Vallee
A:       Mats Wrana
Team: Jungen 
Adelboden, SUI
S:       Bjorn Jungen
3:       Tim Jungen
2:       Lenz Lasco
1:       Daniel Oester
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.