HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Hamilton 
Edinburgh, SCO
S:       Claire Hamilton
3:       Gina Aitken
2:       Rachael Halliday
1:       Rachel Hannen
A:       
Team: Hamilton 
Calgary, AB
S:       Teryn Hamilton
3:       Vanessa Murray
2:       Krista Shortridge
1:       Kirsten Krassman
A:       
Team: Hanlon 
Saint John, NB
S:       Heidi Hanlon
3:       Kathy Floyd
2:       Judy Blanchard
1:       Jane Arseneau
A:       
Team: Harrison 
Mississauga, ON
S:       Jacqueline Harrison
3:       Janet Murphy
2:       Stephanie Matheson
1:       Melissa Foster
A:       
Team: Hartwell 
Edmonton, AB
S:       Michelle Hartwell
3:       Tammy Kaufman
2:       Chantal Allan
1:       Shauna Nordstrom
A:       
Team: Harvey 
Cornwall, ON
S:       Jennifer Harvey
3:       Lise Lalonde
2:       Stephanie Barbeau
1:       Kelly MacLeod
A:       
Team: Hasselborg 
Sundbyberg, SWE
S:       Anna Hasselborg
3:       Sara McManus
2:       Agnes Knochenhauer
1:       Sofia Mabergs
A:       
Team: Hauser 
Dubendorf, SUI
S:       Marina Hauser
3:       Jessica Jaeggi
2:       Cynthia Gertsch
1:       Lara Moser
A:       
Team: Heggestad 
Oakville, ON
S:       Heather Heggestad
3:       Ginger Van Ymeren
2:       Michelle Smith
1:       Lauren Harrison
A:       
Team: Hegner 
Uzwil, SUI
S:       Ursi Hegner
3:       Imogen Oona Lehmann
2:       Nina Ledergerber
1:       Claudia Baumann
A:       
Team: Hersikorn 
Saskatoon, SK
S:       Patty Hersikorn
3:       Denise Hersikorn
2:       Brenda Goertzen
1:       Anita Silvernagle
A:       
Team: Hicks 
Fredericton , NB
S:       Kathy Hicks
3:       Alexa Washburn
2:       Brenda Stirling
1:       Eleanor Murray
A:       
Team: Hilker 
Edmonton, AB
S:       Krysta Hilker
3:       Katie Morrissey
2:       Kim Louttit
1:       Heather Steele
A:       
Team: Holland 
Regina, SK
S:       Amber Holland
3:       Sherri Singler
2:       Laura Strong
1:       Debbie Lozinski
A:       
Team: Homan 
Ottawa, ON
S:       Rachel Homan
3:       Emma Miskew
2:       Joanne Courtney
1:       Lisa Weagle
A:       
Team: Howard 
Regina, SK
S:       Ashley Howard
3:       Carly Howard
2:       Kim Schneider
1:       Ashley Williamson
A:       
Team: Hung 
, HKG
S:       Ling-Yue Hung
3:       Julie Morrison
2:       Ada Shang
1:       Ashura Wong
A:       Grace Bugg
Team: Hunkin 
Edmonton, AB
S:       Jessie Hunkin
3:       Holly Jamieson
2:       Lynnelle Mahe
1:       Kim Curtin
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.