HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Racette 
Toronto, ON
S:       Guy Racette
3:       Ian Robertson
2:       Paul Harbottle
1:       Darryl MacKenzie
A:       
Team: Radford 
Swan River CC
S:       Brandon Radford
3:       Brett Macdonald
2:       Carter Watkins
1:       Austin Pearson
A:       Neal Watkins
Team: Raev 
Moscow, RUS
S:       Vadim Raev
3:       Vasiliy Telezhkin
2:       Nikolay Levashev
1:       Artem Puzanov
A:       
Team: Rajala 
Ottawa, ON
S:       Howard Rajala
3:       Rich Moffatt
2:       Chris Fulton
1:       Paul Madden
A:       
Team: Ramsfjell 
Jar, NOR
S:       Bent Anund Ramsfjell
3:       Bendik Ramsfjell
2:       Morten Tveit
1:       Asgeir Kloeven
A:       Eigil Ramsfjell
Team: Ramsfjell 
Oslo, NOR
S:       Magnus Ramsfjell
3:       Kristian Foss
2:       Michael Mellemseter
1:       Andreas Haarstad
A:       Jorgen Myran
Team: Rebman 
Cloverdale CC
S:       Brad Rebman
3:       Colin Stroeder
2:       Matty Rebman
1:       Rhett Hildenbrandt
A:       
Team: Reed 
, ENG
S:       Andrew Reed
3:       Jamie Malton
2:       Michael Opel
1:       Thomas Jaeggi
A:       
Team: Rees 
, ENG
S:       Owen Rees
3:       Stephen Lea
2:       Harry Pinnell
1:       Jamie White
A:       Simon Amos
Team: Regnier 
Lloydminster CC
S:       Geoff Regnier
3:       Kurt Moore
2:       John Regnier
1:       Riley Pashniak
A:       
Team: Reid 
Baie d'Urfe, QC
S:       Geoff Reid
3:       Charles Gagnon
2:       Martin Hamm
1:       David Fleury
A:       
Team: Reid 
Baie d'Urfé CC
S:       Geoffrey Reid
3:       Charles Gagnon
2:       Martin Hamm
1:       David Fleury
A:       
Team: Reimer 
Clearwater CC
S:       Clarence Reimer
3:       Kelby Friesen
2:       Rob Reimer
1:       Dylan Reimer
A:       
Team: Retchless 
Toronto, ON
S:       Rob Retchless
3:       Alex Champ
2:       Terry Arnold
1:       Scott Clinton
A:       
Team: Retornaz 
Trentino, ITA
S:       Amos Mosaner
3:       Joel Retornaz
2:       Andrea Pilzer
1:       Daniele Ferrazza
A:       Simone Gonin
Team: Richard 
London, ON
S:       Charlie Richard
3:       Logan James
2:       Brady St. Louis
1:       Eric Jones
A:       
Team: Richmond 
Ottawa, ON
S:       Spencer Richmond
3:       Peter Stranberg
2:       Cameron Goodkey
1:       Brandon McPhee
A:       
Team: Riesz 
Budapest, HUN
S:       Gabor Riesz
3:       Balazs Foti
2:       Gabor Ezsol
1:       Balazus Varga
A:       Otto Kalocsay
Team: Rittenour 
Sioux Falls, SD
S:       Cameron Rittenour
3:       Jed Brundidge
2:       Evan Workin
1:       Jordan Brown
A:       
Team: Roberge 
Levis, QC
S:       Vincent Roberge
3:       Jesse Mullen
2:       Julien Tremblay
1:       Fabien Roberge
A:       
Team: Robert 
Sault Ste. Marie, NONT
S:       Charlie Robert
3:       Dan Mick
2:       Clint Cudmore
1:       Marc Barrette
A:       
Team: Robertson 
Inuvik CC
S:       Mark Robertson
3:       Donovan Arey
2:       Kevin McLeod
1:       Nicolas Crocker
A:       
Team: Robichaud 
Moncton, NB
S:       Alex Robichaud
3:       Ian Mckinley
2:       David Hunter
1:       Chris Jenkins
A:       
Team: Robichaud 
Curl Moncton
S:       Marcel Robichaud
3:       Damien Lahiton
2:       Trevor Standen
1:       Jesse Arseneau
A:       
Team: Robillard 
Ottawa, ON
S:       Sebastien Robillard
3:       Ryan McCrady
2:       Bowie Abbis-Mills
1:       Andrew Denny-Petch
A:       
Team: Rosenthal 
Lakeville, MN
S:       Levi Rosenthal
3:       Owen Mischkle
2:       Isaac Rosenthal
1:       Anthony Baratto
A:       
Team: Ross 
Harriston, ON
S:       Brent Ross
3:       Ryan Werenich
2:       Shane Konings
1:       Shawn Kaufman
A:       
Team: SFL-Morissette 
Chicoutimi, QC
S:       Robert Desjardins
3:       Jean-Sebastien Roy
2:       Pierre-Luc Morissette
1:       Thierry Fournier
A:       
Team: Roy 
Lethbridge, AB
S:       Michael Roy
3:       Kyle Morrison
2:       Nicholas Rabl
1:       Chris Sprinkhuysen
A:       James Keats
Team: Runnquist 
Sundbyberg, SWE
S:       Johan Runnquist
3:       Dan Weidersjo
2:       Hans Norrman
1:       Henrik Alexander
A:       
Team: Ruohonen 
Seattle, WA
S:       Greg Persinger
3:       Rich Ruohonen
2:       Colin Hufman
1:       Phil Tilker
A:       
Team: Ryan 
Winnipeg, MB
S:       JT Ryan
3:       Jacques Gauthier
2:       Colin Kurz
1:       Brendan Bilawka
A:       
Team: Winnipeg Wesmen 
Winnipeg, MB
S:       JT Ryan
3:       Kyle Doering
2:       Ty Dilello
1:       Robbie Gordon
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour © 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.