HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Tatlock 
Moncton, NB
S:       Shannon Tatlock
3:       Sandy Comeau
2:       Shelley Thomas
1:       Lynn LeBlanc
A:       
Team: Telnova 
Moscow, RUS
S:       Ekaterina Telnova
3:       Nadezhda Okorokova
2:       Nataliya Kolotilina
1:       Elena Davtyan
A:       
Team: Thevenot 
Saskatoon, SK
S:       Ashley Thevenot
3:       Paige Engel
2:       Layne Engel
1:       Mary Engel
A:       Paige Engel
Team: Thomas 
Montreal, QC
S:       Laura Thomas
3:       Ann-Lise Rochon
2:       Guelena Chanchourova
1:       Maria Santella
A:       
Team: Thompson 
Halifax, NS
S:       Celina Thompson
3:       Liz Garnett
2:       Mandy Grace
1:       Dalyce Wilson
A:       
Team: Thompson 
Kamloops, BC
S:       Karla Thompson
3:       Kristen Recksiedler
2:       Shannon Aleksic
1:       Trysta Vandale
A:       
Team: Thunman 
Uppsala, SWE
S:       Rebecka Thunman
3:       Malin Tegendal
2:       Erika Jonsson
1:       Wilma Hornay
A:       
Team: Tippin 
Woodstock, ON
S:       Julie Tippin
3:       Chantal Duhaime
2:       Rachelle Vink
1:       Tess Bobbie
A:       
Team: Tirinzoni 
Aarau, SUI
S:       Silvana Tirinzoni
3:       Manuela Siegrist
2:       Esther Neuenschwander
1:       Marlene Albrecht
A:       
Team: Todd 
Regina, SK
S:       Stephanie Todd
3:       Renee Michaud
2:       Jade Kerr
1:       Jasmine Kerr
A:       
Team: Tracey 
Weyburn, SK
S:       Danette Tracey
3:       Emily Haupstein
2:       Shayla Moore
1:       Abbey Johnson
A:       
Team: Tremblay 
Amqui, QC
S:       Gaetanne Tremblay
3:       Sylvie Goulet
2:       Sylvie Lavigne
1:       Debi Smith
A:       
Team: Turmann 
Tallinn, EST
S:       Marie Turmann
3:       Kerli Laidsalu
2:       Victoria-Laura Lohmus
1:       Erika Tuvike
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.