HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Vage 
Sormarka, NOR
S:       Christian Leikvholl Svela
3:       Bjornar Fidje
2:       Gisle Larsen
1:       Odd Arne Vage
A:       
Team: Vakim 
St. Petersburg, RUS
S:       Matvey Vakim
3:       Aleksandr Badilin
2:       Valeriy Pecherskiy
1:       Sergey Evert
A:       
Team: Van De Kerckhove 
Pinawa CC
S:       Garry Van De Kerckhove
3:       Paul Aquin
2:       Phil Aquin
1:       Roger Aquin
A:       Reg Regnier
Team: van Dorp 
Zoetermeer, NED
S:       Jaap van Dorp
3:       Wouter Gosgens
2:       Laurens Hoekman
1:       Carlo Glasbergen
A:       
Team: Van Huyse 
Toronto, ON
S:       Chris Van Huyse
3:       Jason March
2:       Peter Stecyk
1:       Scott March
A:       
Team: Van Kommer 
Carberry CC
S:       Rob Van Kommer
3:       Austin Mustard
2:       Keith Doherty
1:       Albert Naismith
A:       
Team: Van Ymeren 
St. Thomas CC
S:       Craig Van Ymeren
3:       Matt Mapletoft
2:       Jesse Van Ymeren
1:       Geoff Chambers
A:       
Team: Vandermade 
Ottawa, ON
S:       Chadd Vandermade
3:       Andrew Bugg
2:       Kyle Burghout
1:       Joey Medaglia
A:       
Team: Vavrek 
Calgary, AB
S:       Daylan Vavrek
3:       Carter Lautner
2:       Eric Richard
1:       Evan Asmussen
A:       
Team: Vereschagin 
Sutherland CC
S:       Michael Vereschagin
3:       Brad Kennedy
2:       Shawn Vereschagin
1:       Heath Muggli
A:       
Team: Verreycken 
, BEL
S:       Timothy Verreycken
3:       Tom Van Waterschoot
2:       Gregory Janbroers
1:       Pieter Meijaers
A:       Jeroen Spruyt
Team: Team Vez  
Donostia-San Sebastian, ESP
S:       Sergio Vez
3:       Mikel Unanue
2:       
1:       Eduardo De Paz
A:       
Team: Vezeau 
Montreal, QC
S:       Benoit Vezeau
3:       Matthew Kennerknecht
2:       Cameron Maclean
1:       Jon Spring
A:       
Team: Vilks 
Riga, LAT
S:       Kristaps Vilks
3:       Anrijs Mikuss Briezkalns
2:       Janis Bremanis
1:       Markuss Salmins
A:       Martins Caune
Team: Vincent 
Unionville, ON
S:       Dwayne Vincent
3:       Mike McCormick
2:       Dustin Krill
1:       Dave Blanchard
A:       
Team: Vincent 
Red Deer, AB
S:       Hollie Vincent
3:       Catlyn Craig
2:       Abbie Eisenhawer
1:       Erica Watts
A:       
Team: Vlassov 
Tallinn, EST
S:       Mihhail Vlassov
3:       Eduard Veltsman
2:       Vladimir Jakovlev
1:       Dmitri Neprokin
A:       Janis Kiziridi
Team: Vollman 
Regina, SK
S:       Shane Vollman
3:       Kevin Fetsch
2:       Garry Janz
1:       Bob Sonder
A:       
Team: Vyskupaitis 
Vilnius, LTU
S:       Tadas Vyskupaitis
3:       Vytis Vyskupaitis
2:       Laurynas Telksnys
1:       Vidas Sadauskas
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.