HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Baird 
Edmonton, AB
S:       Holly Baird
3:       Pam Appelman
2:       Leslie Rogers
1:       Jenilee Streatch
A:       
Team: Bakker 
Calgary, AB
S:       Glenys Bakker
3:       Shannon Nimmo
2:       Lesley McEwan
1:       Diana McNallie
A:       
Team: Bakker 
Calgary, AB
S:       Ryleigh Bakker
3:       Hannah Phillips
2:       Rhiley Quinn
1:       Hannah Airey
A:       
Team: Baksheeva 
St. Petersburg, RUS
S:       Maria Baksheeva
3:       Polina Bikker
2:       Oksana Gertova
1:       Maria Duynova
A:       
Team: Balsdon 
London, ON
S:       Megan Balsdon
3:       Nicole Westlund Stewart
2:       Laura Hickey
1:       Marteen Jones
A:       
Team: Barber 
Biggar, SK
S:       Brett Barber
3:       Alyssa Despins
2:       Kristin Ochitwa
1:       Robyn Despins
A:       
Team: Barker 
Moose Jaw, SK
S:       Penny Barker
3:       Deanna Doig
2:       Lorraine Schneider
1:       Danielle Sicinski
A:       
Team: Bear 
St. Paul, MN
S:       Madison Bear
3:       Annmarie Dubberstein
2:       Jenna Burchesky
1:       Allison Howell
A:       
Team: Beaudry 
Thunder Bay, ON
S:       Hailey Beaudry
3:       Kendra Lemieux
2:       Emily Cooney
1:       Tiana Gaudry
A:       
Team: Beaumont 
Winnipeg, MB
S:       Kristen Beaumont
3:       Jessica Rutter
2:       Heather Markiw
1:       Marcie Harri
A:       
Team: Becker 
Naseby, NZL
S:       Bridget Becker
3:       Jessica Smith
2:       Thivya Jeyaranjan
1:       Holly Thompson
A:       Emma Sutherland
Team: Belisle 
Montreal, QC
S:       Eve Belisle
3:       Lauren Mann
2:       Patricia Hill
1:       Brittany O'Rourke
A:       
Team: Belki 
Minsk, BLR
S:       Irina Belki
3:       Polina Petrova
2:       Tatiana Torsunova
1:       Vera Torsunova
A:       
Team: Bergman 
Morris, MB
S:       Hayley Bergman
3:       Olivia Bruneau
2:       Payton Bergman
1:       Anastasia Ginters
A:       
Team: Bevan 
Winnipeg, MB
S:       Shae Bevan
3:       Kyla Grabowski
2:       Paige Beaudry
1:       Jessica Hancox
A:       
Team: Birchard 
Winnipeg, MB
S:       Shannon Birchard
3:       Nicole Sigvaldason
2:       Sheyna Andries
1:       Mariah Mondor
A:       
Team: Bonar 
Brandon, MB
S:       Maureen Bonar
3:       Janice Blair
2:       Allyson Bell
1:       Tammy Selman
A:       
Team: Bouvier 
Medicine Hat, AB
S:       Hannah Bouvier
3:       Shayla Herman
2:       Roberta Armstrong
1:       Frankie Dienn
A:       
Team: Breen 
Halifax, NS
S:       Theresa Breen
3:       Marlee Power
2:       Jocelyn Adams
1:       Amanda Simpson
A:       
Team: Bremane 
Riga, LAT
S:       Madara Bremane
3:       Helma Gerda Bidina
2:       Zane Brakovska
1:       Megija Anna Graumane
A:       
Team: Brothers 
Halifax, NS
S:       Jill Brothers
3:       Erin Carmody
2:       Sarah Murphy
1:       Jennifer Brine
A:       Blisse Joyce
Team: Brown 
Kamloops, BC
S:       Corryn Brown
3:       Erin Pincott
2:       Dezaray Hawes
1:       Samantha Fisher
A:       
Team: Brown 
Winnipeg, MB
S:       Joelle Brown
3:       Susan Baleja
2:       Natalie Claude-Harding
1:       Carlene Strand
A:       
Team: Burtnyk 
Winnipeg, MB
S:       Laura Burtnyk
3:       Rachel Burtnyk
2:       Hailey Ryan
1:       Rebecca Cormier
A:       
Team: Butler 
Ottawa, ON
S:       Dawn Butler
3:       Debbie Erdos
2:       Denise Hoekstra
1:       Debbie Potter
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.