HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Kaeser 
Fort Smith CC
S:       Sawer Kaeser
3:       Tristan MacPherson
2:       Joe Sturgeon
1:       Garret Minute
A:       
Team: Kanda 
Tokyo, JPN
S:       Junpei Kanda
3:       Shota Iino
2:       Shinya Iwamoto
1:       Shotaro Hashimoto
A:       Naoki Iwanaga
Team: Karagoz 
Erzurum, TUR
S:       Ugurcan Karagoz
3:       Bilal Omer Cakir
2:       Oguzhan Karakurt
1:       Muhammed Zeki Ucann
A:       Emre Karaman
Team: Kasahara 
Tokyo, JPN
S:       Arihito Kasahara
3:       Akira Otsuka
2:       Tomoya Watanabe
1:       Yuta Higuchi
A:       
Team: Kauste 
Hyvinkaa, FIN
S:       Aku Kauste
3:       Kasper Hakunti
2:       Pauli Jaamies
1:       Janne Pitko
A:       
Team: ShopWoodstock.com 
Woodstock CC
S:       Mark Kean
3:       Colin Dow
2:       Brad Kidd
1:       Scott Brandon
A:       Brett Dekoning
Team: Carleton University 
Ottawa, ON
S:       Doug Kee
3:       Brendan Acorn
2:       Cameron Goodkey
1:       
A:       
Team: Kelly 
Chatham, ON
S:       Dale Kelly
3:       Mark Patterson
2:       Ed DeSchutter
1:       Blair Willert
A:       
Team: Kendel 
Saskatoon, SK
S:       Brady Kendel
3:       Anthony Neufeld
2:       Cole Tenetuik
1:       Chadd McKenzie
A:       
Team: Kennedy 
Edmonton, AB
S:       Chris Kennedy
3:       
2:       Glenn Venance
1:       Caleb Boorse
A:       
Team: Kent 
Ottawa, ON
S:       Jeff Kent
3:       Paul Adams
2:       Chris Clarke
1:       Ian Briggs
A:       
Team: Kim 
Uiseong, KOR
S:       Chang-Min Kim
3:       Se Hyeon Seong
2:       Eun Soo Oh
1:       Ki Bok Lee
A:       Min-Chan Kim
Team: Kim 
Gangwon, KOR
S:       SooHyuk Kim
3:       Taehwan Kim
2:       Jongdeok Park
1:       Yunho Nam
A:       
Team: Kim 
Almaty, KAZ
S:       Viktor Kim
3:       Abylay Zhuzbay
2:       Joan Akhmad
1:       Dinislam Aimishev
A:       
Team: King 
Edmonton, AB
S:       Matthew Blandford
3:       Jamie King
2:       Glen Kennedy
1:       Jeff Erickson
A:       
Team: Kirkpatrick 
Swift Current, SK
S:       Max Kirkpatrick
3:       Wayne Charteris
2:       Mitch Minken
1:       Greg Hannay
A:       
Team: Kitz 
Saskatoon, SK
S:       Chaelynn Kitz
3:       Rikki Schick
2:       Alexa Dixon
1:       Kelsey Dixon
A:       
Team: Kleiter 
Sutherland CC
S:       Rylan Kleiter
3:       Trevor Johnson
2:       Joshua Mattern
1:       Matthieu Taillon
A:       
Team: Klima 
Prague, CZE
S:       Lukas Klima
3:       Jiri Candra
2:       Marek Cernovsky
1:       Jakub Bares
A:       
Team: Koe 
Yellowknife, NT
S:       Jamie Koe
3:       Chris Schille
2:       Brad Chorostkowski
1:       Robert Borden
A:       
Team: Koe 
Calgary, AB
S:       Kevin Koe
3:       Marc Kennedy
2:       Brent Laing
1:       Ben Hebert
A:       
Team: Koivula 
Thunder Bay , NONT
S:       Colin Koivula
3:       Brennan Wark
2:       Jordan Potts
1:       Mark Adams
A:       
Team: Komaksiutiksak 
Iqaliut CC
S:       Javen Komaksiutiksak
3:       David Aglukark
2:       Isaac Strickland
1:       Jarred Quintal
A:       
Team: Komoda 
Sagamihara, JPN
S:       Kenji Komoda
3:       Hideyuki Sato
2:       Naoyuki Den
1:       Takashi Koyanagi
A:       
Team: Komoribayashi 
Morioka, JPN
S:       Nobukazu Komoribayashi
3:       Masahiro Tamura
2:       Masaru Ito
1:       Keita Umemura
A:       
Team: Krause 
Taarnby, DEN
S:       Mikkel Krause
3:       Martin Uhd Gronbech
2:       Daniel Dalgaard Abrahamsen
1:       Ulrik Damm
A:       
Team: Krell 
Kitchener-Waterloo, ON
S:       Richard Krell
3:       Evan Lilly
2:       Jonah Mondloch
1:       Robert Currie
A:       
Team: Krupski 
Regina, SK
S:       Mike Bryson
3:       Dustin Woloschuk
2:       Tyler Krupski
1:       Lyndon Graff
A:       
Team: Kubeska 
Prague, CZE
S:       Karel Kubeska
3:       Jakub Splavec
2:       Martin Jurik
1:       David Jirounek
A:       
Team: Kun 
Regina, SK
S:       Ryan Kun
3:       
2:       
1:       
A:       
Team: Kuriyama 
Nagano, JPN
S:       Hiromitsu Kuriyama
3:       Ryo Kawanishi
2:       Katsuhito Sumi
1:       Satoshi Koizumi
A:       Katsura Kikuchi
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.