HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Farnell 
Tunbridge Wells, ENG
S:       Lisa Farnell
3:       Sara Jahodova
2:       Victoria Kyle
1:       Niamh Fenton
A:       
Team: Farrell 
Blaine, MN
S:       Cora Farrell
3:       Cait Flannery
2:       Lexi Lanigan
1:       Rebecca Miles
A:       
Team: Feltscher 
Flims, SUI
S:       Binia Feltscher
3:       Irene Schori
2:       Franziska Kaufmann
1:       Carole Howald
A:       
Team: Flaxey 
Caledon, ON
S:       Allison Flaxey
3:       Clancy Grandy
2:       Lynn Kreviazuk
1:       Morgan Court
A:       
Team: Fleming 
Lockerbie, SCO
S:       Hannah Fleming
3:       Jennifer Dodds
2:       Alice Spence
1:       Vicky Wright
A:       
Team: Fleming 
Regina, SK
S:       Shalon Fleming
3:       Chelsey Peterson
2:       Becca Anderson
1:       Carla Anaka
A:       
Team: Fletcher 
Ottawa, ON
S:       Sarah Fletcher
3:       Taylor Johansen
2:       Jacqui Lavoie
1:       Kaitlyn Wade
A:       
Team: Fleury 
Sudbury, NONT
S:       Tracy Fleury
3:       Jennifer Wylie
2:       Jenna Walsh
1:       Amanda Gates
A:       Crystal Webster
Team: Francisci 
oakville, ON
S:       Grace Francisci
3:       Sarah Mooney
2:       Cassandra Paccanaro
1:       Danielle Miron
A:       
Team: Fransson 
Skelleftea, SWE
S:       Cecilia Fransson
3:       Tova Pettersson
2:       Linnea Svedberg
1:       Jenny Jonasson
A:       
Team: Fritzler 
Saskatoon, SK
S:       Rachel Fritzler
3:       Jenna Hope
2:       Jessica Mitchell
1:       Ashley Lang
A:       
Team: Froud 
Waterloo, ON
S:       Susan Froud
3:       Lauren Horton
2:       Margot Flemming
1:       Megan Arnold
A:       
Team: Fujisawa 
Kitami, JPN
S:       Satsuki Fujisawa
3:       Chinami Yoshida
2:       Yumi Suzuki
1:       Yurika Yoshida
A:       Mari Motohashi
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.