HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2016-17 Teams List
Register Your Team for the 2016-17 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Sayer 
Horne-Granite CC
S:       Ryan Sayer
3:       Graehem Sayer
2:       Ryan Forget
1:       Gavan Jamieson
A:       Ron Sayer
Team: Scott 
Guelph, ON
S:       Kieran Scott
3:       Eric Bradey
2:       David Jones
1:       Brendan Craig
A:       
Team: Scott 
Hibbing, MN
S:       Tom Scott
3:       Benjamin Wilson
2:       Tony Wilson
1:       John Scott
A:       
Team: Shane 
Waterloo, ON
S:       Daryl Shane
3:       Paul Moffatt
2:       Ben Shane
1:       Kyle Forster
A:       
Team: Shuster 
Duluth, USA
S:       John Shuster
3:       Tyler George
2:       Matt Hamilton
1:       John Landsteiner
A:       Joe Polo
Team: Sieg 
Seattle, WA
S:       Lyle Sieg
3:       Tom Violette
2:       Ken Trask
1:       Steve Lundeen
A:       Duane Rutan
Team: Siggins 
, AZ
S:       Mike Siggins
3:       Bob Leclair
2:       Tom Danielson
1:       Jeff Baird
A:       
Team: Sleno 
Montreal, QC
S:       Greg Sleno
3:       Malcom Baines
2:       Louis St. Laurent
1:       Mike Tomasz
A:       
Team: Smith 
Barrie, ON
S:       Brian Smith
3:       Gord Smith
2:       Don Greatrix
1:       Andy Cinkant
A:       
Team: Smith 
Stirling, SCO
S:       Kyle Smith
3:       Thomas Muirhead
2:       Kyle Waddell
1:       Cammy Smith
A:       
Team: Smith 
Bismarck, ND
S:       Tucker Smith
3:       Kyle Kakela
2:       Erik Jensen
1:       Cameron Ross
A:       
Team: Sobering 
Denver CC
S:       Darryl Sobering
3:       Aaron Johnston
2:       Phil Moir
1:       Josh Chetwynd
A:       
Team: Soucy 
Ottawa, ON
S:       Seb Soucy
3:       Rene Boucher
2:       Nathan Scott
1:       Marc Sanders
A:       
Team: St. Denis 
Stouffville, ON
S:       Jon St. Denis
3:       Chris Ciasnocha
2:       Graeme Robson
1:       Shawn Cottrill
A:       
Team: Stang 
Ottawa, ON
S:       Philip Stang
3:       John Menic
2:       Steve Farrell
1:       Bruce Surgeon
A:       
Team: Stanley 
Russell, ON
S:       Dave Stanley
3:       Rick Bachand
2:       Peter Hendrikx
1:       John Cull
A:       
Team: Stevens 
Halifax, NS
S:       Chad Stevens
3:       Cameron MacKenzie
2:       Ian Juurlink
1:       Kelly Mittelstadt
A:       
Team: Stewart 
Montreal, QC
S:       Jeffrey Stewart
3:       Ian South
2:       Lewis South
1:       Olivier Beaulieu
A:       
Team: Stjerne 
Hvidovre, DEN
S:       Rasmus Stjerne
3:       Johnny Frederiksen
2:       Mikkel Poulsen
1:       Oliver Dupont
A:       
Team: Stopera 
New York, NY
S:       Andrew Stopera
3:       Luc Violette
2:       Ben Richardson
1:       Graem Fenson
A:       Steven Szemple
Team: Stopera 
New York, NY
S:       Bill Stopera
3:       Dean Gemmell
2:       
1:       Mark Lazar
A:       
Team: Strouse 
Midland CC
S:       Scott Strouse
3:       Aaron Carlson
2:       Matt Whaley
1:       Peter Waters
A:       
Team: Sussman 
Toledo, OH
S:       Matt Sussman
3:       Scott Piroth
2:       Stephen Imes
1:       Denis Metty
A:       
 
    SCOREBOARD
: Week 6
:
:
:
,
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.