HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      Ontario Curling Tour
    Developing Grassroots Competitive Curling
 
  2017-18 Teams List
Register Your Team for the 2017-18 Season: CLICK HERE -- It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.
ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Abe 
Sapporo, JPN
S:       Yuta Matsumura
3:       Yasumasa Tanida
2:       Shinya Abe
1:       Kosuke Aita
A:       
Team: Ackerman 
Saskatoon, SK
S:       Carson Ackerman
3:       Tyler Camm
2:       Eric Derksen
1:       Eric Westad
A:       
Team: Ackerman 
Highland CC
S:       Jason Ackerman
3:       Curtis Horwath
2:       Steven Howard
1:       Scott Deck
A:       
Team: Ainsley 
Royal Canadian CC
S:       Rob Ainsley
3:       David MacMurdo
2:       Devon Martin
1:       Evan DeViller
A:       
Team: Algot 
Sherwood Park, AB
S:       Guy Algot
3:       Ian Mckinnon
2:       Gerry Banks
1:       Morgan Van Doesburg
A:       Dave Solberg
Team: Allen 
Manotick, ON
S:       Rhys Allen
3:       Alex Sinclair
2:       Ron Knight
1:       Jamie Piga
A:       
Team: Allen 
Ottawa, ON
S:       Steve Allen
3:       Ritchie Gillian
2:       Rick Allen
1:       Kevin Rathwell
A:       
Team: Allen 
Ottawa, ON
S:       Steve Allen
3:       Ritchie Gillan
2:       Rick Allen
1:       Kevin Rathwell
A:       
Team: Appelman 
Edmonton, AB
S:       Ted Appelman
3:       Nathan Connolly
2:       Shawn Donnelly
1:       Adam Enright
A:       
Team: Arai 
Tokyo CC
S:       Tomoji Arai
3:       Shinji Ikeda
2:       Hiroyoshi Watanabe
1:       Shigeichi Nakano
A:       
Team: Arkhipov 
Moscow, RUS
S:       Evgeniy Arkhipov
3:       Sergei Glukhov
2:       Dmitry Mironov
1:       Anton Kalalb
A:       
Team: Atkins 
Winnipeg, MB
S:       Rob Atkins
3:       Curtis Atkins
2:       Chris Chimuk
1:       Kevin Wiebe
A:       Mark Lukowich
Team: Attinger 
Dubendorf, SUI
S:       Felix Attinger
3:       Bastian Brun
2:       Daniel Schifferli
1:       Urs Kuhn
A:       
 
    SCOREBOARD
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.