|
|
|
World Junior Curling Championships May 15 - 22, 2022 | Jonkoping, Sweden -- Purse: TBA |
|
|
|
|
|
|
|
SPONSORS |
|
|
|
|
STREAMING |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. Owen Purcell |
|
Draw 21 |
Sun, May 22 -- 8:00am |
James Craik vs. Benny Kapp |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
Benny Kapp vs. Owen Purcell |
|
Draw 19 |
Sat, May 21 -- 1:00pm |
James Craik vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
Owen Purcell vs. Axel Landelius |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
JaeBeom Lee vs. Giacomo Colli |
|
Draw 17 |
Fri, May 20 -- 1:00pm |
James Craik vs. Kim Schwaller |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Lukas Hostmaelingen vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. William Becker |
|
Draw 9 |
Tue, May 17 -- 6:00pm |
Benny Kapp vs. Daniel Casper |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Axel Landelius vs. Lukas Hostmaelingen |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
William Becker vs. JaeBeom Lee |
|
Draw 3 |
Sun, May 15 -- 6:00pm |
Daniel Casper vs. James Craik |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Owen Purcell vs. Daniel Casper |
|
Draw 1 |
Sun, May 15 -- 8:00am |
Lukas Hostmaelingen vs. William Becker |
|
|
|
|
|
PRIZE PURSE |
|
1. |
Craik, James |
$10 |
2. |
Kapp, Benny |
$9 |
3. |
Purcell, Owen |
$8 |
4. |
Hostmaelingen, Lukas |
$7 |
5. |
Schwaller, Kim |
$0 |
5. |
Casper, Daniel |
$0 |
5. |
Lee, JaeBeom |
$0 |
5. |
Colli, Giacomo |
$0 |
5. |
Landelius, Axel |
$0 |
|
|
|
Statistics |
|
|
|
|
| |
|
|
|
|