Notice: Undefined variable: eventyear in /var/www/vhosts/curlingzone.com/ontariocurlingtour.com/global.php on line 34
(3: )(2: )(4: )(5: )(6: )(7: 2020) COMCO Cash Spiel -- Ontario Curling Tour
 
HOME  -|-  SCHEDULES (MEN | WOMEN)  -|-  TEAMS (MEN | WOMEN)  -|-  MONEY LIST (MEN | WOMEN)  -|-  ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)  -|-  NEWS  -|-  PHOTOS  -|-  LOGIN
 
 
      COMCO Cash Spiel
    Nov 8 - 10, 2019 | Stroud, Ontario -- Purse: $12,000 CDN
 
  Home News Teams Draw Wild Card PlayoffsScores Statistics Contact Admin  
 
Pool A
Pat Ferris
Grimsby, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brandon Tippin
Stroud, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Glen Warnica
Stroud, ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cameron Goodkey
Ottawa, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Jon St. Denis
Stouffville, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Scott Dunnam
Philadelphia, PA
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Craig Van Ymeren
Midland, ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
David Daoust
Sudbury, NONT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Bryan Cochrane
Ottawa, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Tyler Stewart
Waterloo, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dave Lawes
Unionville, ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Michael Shepherd
Richmond Hill, ON
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Jason Camm
Ottawa, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Richard Krell
Kitchener-Waterloo, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paul Moffatt
Waterloo, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Wyllie Allan
Stroud, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool E
Dayna Deruelle
Harrison, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Cory Heggestad
Stroud, ON
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Matthew Kennerknecht
Montreal, QC
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Daryl Shane
Waterloo, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Nov 8, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Pat Ferris Glen Warnica 6-2    Final (6)
2 David Daoust Scott Dunnam 3-7    Final (6)
3 Jon St. Denis Craig Van Ymeren 7-3    Final (6)
4 Bryan Cochrane Dave Lawes 7-2    Final (6)
5 Michael Shepherd Tyler Stewart 1-6    Final (6)
Fri, Nov 8, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Cameron Goodkey Brandon Tippin 4-8    Final (7)
2 Wyllie Allan Jason Camm 3-6    Final (7)
3 Richard Krell Paul Moffatt 8-2    Final (5)
4 Dayna Deruelle Cory Heggestad 7-8    Final (8)
5 Matthew Kennerknecht Daryl Shane 5-3    Final (8)
Sat, Nov 9, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 David Daoust Jon St. Denis 7-9    Final (8)
2 Dave Lawes Tyler Stewart 6-0    Final (6)
3 Bryan Cochrane Michael Shepherd 7-6    Final (EE)
4 Scott Dunnam Craig Van Ymeren 7-2    Final (6)
5 Pat Ferris Brandon Tippin 6-1    Final (6)
Sat, Nov 9, 19 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Wyllie Allan Richard Krell 1-7    Final (6)
2 Cory Heggestad Daryl Shane 7-4    Final (5)
3 Dayna Deruelle Matthew Kennerknecht 8-3    Final (7)
4 Jason Camm Paul Moffatt 7-8    Final (8)
5 Cameron Goodkey Glen Warnica 5-8    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dave Lawes Michael Shepherd 7-8    Final (8)
2 David Daoust Craig Van Ymeren 2-9    Final (5)
3 Brandon Tippin Glen Warnica 6-3    Final (6)
4 Bryan Cochrane Tyler Stewart 2-6    Final (6)
5 Scott Dunnam Jon St. Denis 3-6    Final (7)
Sat, Nov 9, 19 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Cory Heggestad Matthew Kennerknecht 4-8    Final (8)
2 Pat Ferris Cameron Goodkey 5-4    Final (EE)
3 Wyllie Allan Paul Moffatt 2-6    Final (EE)
4 Dayna Deruelle Daryl Shane 7-4    Final (7)
5 Jason Camm Richard Krell 7-6    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

 
    SCOREBOARD
: Week 16
W: Pacific-Asia Curling Championships
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1
W: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2
M: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1
M: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2
M: Prague Classic
J: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Original 16 WCT Bonspiel
M: Raymond James Kelowna Double Cash
M: COMCO Cash Spiel
M: Regina Highland Cashspiel
M: Slave Lake Petroleum Association Cash Spiel
M: Carberry King Spud Classic - Berth Spiel
W: Sunset Ranch Kelowna Double Cash
J: Optimist Junior Cashspiel
J: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
M: USA Junior Men's Qualifier #1
J: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
J: Optimist Junior Cashspiel
W: USA Junior Women's Qualifier #1
D: International Mixed Doubles Sochi
D: GOLDLINE Clermont Mixed Doubles
Eastern Time (ET)
 
    RECENT POSTS
Post New Thread | View Forum

 
    SCOREBOARD
: Week 16
W: Pacific-Asia Curling Championships
M: Pacific-Asia Curling Championships
W: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1
W: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2
M: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1
M: Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2
M: Prague Classic
J: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
M: Original 16 WCT Bonspiel
M: Raymond James Kelowna Double Cash
M: COMCO Cash Spiel
M: Regina Highland Cashspiel
M: Slave Lake Petroleum Association Cash Spiel
M: Carberry King Spud Classic - Berth Spiel
W: Sunset Ranch Kelowna Double Cash
J: Optimist Junior Cashspiel
J: Kyle Flett Memorial MJCT
: Airdrie U15 Junior Spiel
M: USA Junior Men's Qualifier #1
J: Airdrie U18 Junior Mens Bonspiel
J: Optimist Junior Cashspiel
W: USA Junior Women's Qualifier #1
D: International Mixed Doubles Sochi
D: GOLDLINE Clermont Mixed Doubles
Eastern Time (ET)
 
    CHAMPIONS
 
 
 
Ontario Curling Tour 2001-2018, CurlingZone, all rights reserved.